Topic: przeciski pod drogami

witajcie. słyszałem o takiej technologii bezwykopowej budowy rurociągów, jak przeciski pod drogami. czy orientujecie się, jak się robi takie przeciski?

Re: przeciski pod drogami

Szczegółowy opis wraz z obrazkami znajdziesz pod linkiem http://www.wierceniasterowane.pl/przeciski-pod-drogami.php. Są tam opisane trzy rodzaje przecisków: pneumatyczne, hydrauliczne oraz przeciski kretem.

to ciekawe, bo wcześniej słyszałem tylko o przeciskach wykonywanych głowicą udarową, czyli pneumatycznych.

W przypadku przecisków przebijakiem – kretem grunt nie jest usuwany, tylko zagęszczany. Sprawdza się w przypadku infrastruktury o małych średnicach i niewielkich długościach wbudowywanych odcinków.

myślę, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się w przypadku planowanej przeze mnie budowy.

Możesz ewentualnie rozważyć przeciski wykonywane za pomocą siłowników hydraulicznych, jeśli w danym miejscu odbywa się nasilony ruch samochodowy.

jednak wydaje mi się, że zastosowanie przebijaka będzie bardziej odpowiednie. W każdym razie dzięki za pomoc.

Rozumiem. Miło mi, że pomogłem. Pozdrawiam i polecam się na przyszłość. wink