Topic: Warto zmiękczać wode?

Witam. Mamy na prawde mocno zakamieniona wode . i to od wielu lat . dlatego zastanawiam sie juz dawno co z tym zrobic . zastnawiam sie czy zmiekczanie wody to jest odpowiedni wybor ? kto s to robi  z was ? pozdrawiam

Re: Warto zmiękczać wode?

Hmm chyba tak bo tu na tej stronie Wodawdomu pisza ze dzieki zmiekczaniu dluzsza zywotnosc maja pralki itd. wiec sadze ze taka metoda uzdatniania pitnej wody bedzie jak najbardziej na miejscu no bo wiadomo ze pralka sie wykancza glownie przez kamien.

Hmm no właśnie a jakie konkretnie nakranowe filtry do wody pitnej polecacie ludziska? mechaniczny, sznurkowy? wiem że  ilu ludzi tyle opini ale może dojdziemy do jakiegoś konsensusu. ja słyszałem że nadal taki zwykły mechaniczny to najlepsze rozwiazanie tylko że musi być najwyższej jakości i  antykorozyjny. ale niebede sie tu wymadrzal bo specjalista nie jestem. no wlasnie moze jest tu jakis specjalista?

Ja jestem ciekawy czy to trzeba zawsze robic badanie wody.. i czy oni zapewniaja to badanie wody czy trzeba za nie dodatkowo placic.. czy mozna na przyklat od razu sobie zamontowac filtrek i z glowy..

Ja tam od razu MONTOWALEm filtr sie nie przejmowalem niczym. tam wode bede badal. wiadomo ze jest brudna

mi sie smak wody poprawil bo usunieciu azotanow przez specjaliste. wczesniej to nawet w cherbacie było czuć takie coś jakby piach .. nasz syn mial podobno sinice przez to