Topic: Jak wygląda egzamin CAE – speaking?

Hejka. Za niecałe pół roku zaplanowałam zdawać egzamin CAE Cambridge English. W zasadzie już niemal jestem przygotowana. Zastanawia, a raczej dręczy mnie jedna sprawa, a mianowicie część speaking. Jak właściwie wygląda taki egzamin w praktyce? Ktoś zdawał i podzieli się informacjami?

Re: Jak wygląda egzamin CAE – speaking?

Cześć. Ja przystępowałem do egzaminu CAE dwa miesiące temu i wyglądało to tak.  W części ustnej egzaminu dołączysz innego ucznia czyli we dwójkę zdajecie. W pomieszczeniu będzie dwóch egzaminatorów z których tylko jeden będzie z wami rozmawiał. Drugi to obserwator. Są 4 sekcje. Są to części, gdzie należy porozmawiać z egzaminatorem, części gdzie mówisz sam oraz rozmowa z innym uczniem. Wszystko jest wyjaśnione bardziej szczegółowo na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae a znajdziesz wiele wskazówek i porad. Przygotowania do egzaminu Cambridge English zacznij od oglądania oficjalnych filmików Cambridge. Zobaczysz tam kilku uczniów przystępujących do egzaminu.

Re: Jak wygląda egzamin CAE – speaking?

Dziękuję Tobie bardzo. O taką odpowiedź mi chodziło. Domyślam się, że owe filmiki znajdę na YouTube. Zabieram się do pracy i raz jeszcze dziękuję.