Topic: Mikrofon a mikroport.

Zauważyłam, że ostatnio podczas imprez masowych coraz więcej osób jest wyposażonych w mikrofony zakładane na\głowę. Ciekawi mnie jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnym sprzętem, a czymś takim.

Re: Mikrofon a mikroport.

Generalnie różnicy wielkiej nie ma, poza tym, że jest to bardziej wygodne urządzenie. Nie trzeba trzymać mikrofonu w ręce i można się swobodnie poruszać po scenie. Teraz artyści do wersji mówionej dołączają często taniec, więc to się bardzo przydaje w obsłudze sceny.

Tego rodzaju sprzęt stosuje i Warszawa (GreatSound) i Poznań i inne miasta. To urządzenia uniwersalne, które znacznie poprawiają mobilność na scenie. Nawet przy małych ventach wykorzystuje się przenośne mikrofony.

Ostatnio widziałem nawet, że w kościele ksiądz odprawiał mszę z takim sprzętem, chociaż akurat tam tańca nie uświadczysz.

Heheh.

To podstawowe wyposażenienagłośnienia na konferencje (http://www.greatsound.pl/naglosnienie-konferencji) różnego typu. Ale wiem, że są artyści, którzy i tak wolą stare mikrofony na kablu, twierdząc, że to przez nie najlepiej słychać ich głos. Szczególnie ci, którzy koncertują od dawna nie mogą się jakość przebić przez te nowoczesne udogodnienia.