Topic: Co zrobić, żeby woda w basenie była nieskazitelnie czysta?

Witajcie, od roku mam basen ogrodowy, nie jest to basen kryty ale taki do użytku tylko latem. Jak go budowalismy wyobrażałam sobie nieskazitelną wodę, czyściutką, piękną i w ogóle. Rzeczywistosc niestety jest inna... wciąż walczę z obrzydliwym osadem, glonami i tego typu rzeczami. Często zmieniam przez to wodę, co kosztuje majątek. Błagam, powiedzcie mi jak Wy sobie radzicie z utrzymaniem czystości w basenach ogrodowych. Będę bardzo wdzięczna wink

Re: Co zrobić, żeby woda w basenie była nieskazitelnie czysta?

Witam, wode w basenie trzeba filtrowac i uzdatniac, ewentualnie tez podgrzewac. Niezbedne są filtry i pompy ktore przetłaczaja wode, sa tez takie urzadzenia ktore automatycznie dozuja srodki chemiczne poprawiajace stan wody, warto sie w cos takiego zaoparzyc kiedy ma sie basen

Ja polecam wszelkie akcesoria basenowe ktore pomagaja utrzymac czystosc w basenie. Ja mam na przyklad odkurzacz, oczysci on basen z zabrudzen ktore opadaja na dno nap liscie i tego typu rzeczy. I wcale nie trzeba do tego opróżniac basenu z wody, odkurza sie basen tez wtedy, kiedy jest w nim woda.

Jesli chodzi o to uzdatnianie to nie mozna zapomniec o dezynfekcji i koagulacji. Bez tego woda nie bedzie taka „lazurowa” wink

A jeszcze mowisz, ze masz problem z glonami. Tez sa takie srodki , ktore zapobiegaja rozmnazaniu sie glonow. Glony w ogole sa bleee, niedobrze mi jak sobie pomysle o tym nawet. Poza tym to zarazki i bakterie. Koniecznie zaopatrz sie w jakis srodek na glony!

Ja tez mysle o tym, zeby wybudowac basen ale jak widze ile to klopotu z czyszczeniem to zaczynam sie zastanawiac big_smile Ja mam swoją wannę spa która tez daje duzo duuuuzo relaksu, odkąd ją mam to hydromasaze staly sie moja ulubiona formą relaksu smile

Generalnie najlepiej to miec i to i to, basen tez jest super sprawą i wcale nie jest tak, ze to czyszczenie to jakis wielki klopot. Jak ma sie odpowiedni sprzet i srodki to naprawde nie jest problematyczne. Wiadomo,ze czasami trzeba w weekend poświęcić godzinkę czy dwie na zrobienie porzadkow, ale warto miec basen to jest jednak swietna sprawa wink