Topic: Czy można dostać odszkodowanie za lot, który został przełożony na inny dzień?

Czy to prawda ze za przełozony lot przewoznik musi zapłacic mi odszkodowanie? W moim przypadku zapewnili mi hotel i transport do hotelu i pozniej na lotnisko, ale w sumie stracilam jeden dzien. Chyba nalezy sie za to jakas rekompensata?

Re: Czy można dostać odszkodowanie za lot, który został przełożony na inny dzień?

Tak, masz prawo do odszkodowania, ale tylko wtedy jak to opóźnienie było z winy przewoźnika i jak to był przewoźnik z EU. W innym przypadku jak nie będą chcieli zapłacić odszkodowania to pozostaje tylko droga sądowa, co często mija się z celem

Re: Czy można dostać odszkodowanie za lot, który został przełożony na inny dzień?

Mi przewoznik nie zaproponowal zadnego odszkodowania, a slyszałam że to jego obowiazek. Czy to znaczy, ze nie musi tego odszkodowania placic?

Jeśli opóźnienie nie było z winy przewoźnika to nie musi nic płacić. W tym miejscu zwrotair.pl/procedura-postepowania/odwolany-lot/ zostało dokładnie wyjaśnione, kiedy przewodnik musi płacić odszkodowanie i jakie to są kwoty. Od razu można też wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć do niego zdjęcie karty pokładowej. Firma prowadząca serwis sprawdzi, czy za opóźnienie należy się odszkodowanie lot był przełożony z winy przewoźnika, odszkodowanie się należy, lot był przełożony ze względu na złą pogodę, odszkodowanie się nie należy.

Czyli wystarczy, ze wypełnie ten formularz? Nic wiecej nie musze robic?

Tak wystarczy wysłać zgłoszenie, firma Zwrotair.pl zajmie się resztą. Jeśli należy Ci się odszkodowanie to je dostaniesz, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, bo sprawy proceduralne zwykle chwile trwają. Co warte podkreślenia, można starać się o odszkodowanie za opóźniony lot do dwóch lat wstecz.

Formularz wypelniony, czekam na odpowiedz