Topic: Opony do motocyklu, gdzie i jakie kupować?

Witajcie. Czy moglibyście co nieco podpowiedzieć? Jakie opony będą najlepsze do motocyklu? Kupiłem sobie fajną maszynę, ale niestety nie zauważyłem, że opony są w zasadzie do wymiany. Mój błąd bo tak się zakochałem w tej maszynie, że detale nie miały dla mnie żadnego znaczenia. No ale głupi dwa razy traci, więc i ja muszę kupić opony. Nie jestem pewien tylko czy wziąć pod uwagę nowe czy jakieś lepsze używki. Co możecie polecić. Jakie marki są lepsze, bardziej wytrzymałe?

Re: Opony do motocyklu, gdzie i jakie kupować?

Witaj. Też kiedyś tak zrobiłam. Tak mi się spodobał samochód, że kupiłam bez zastanowienia. Później szwagier jak go doglądał, to wszystko mi wytknął i okazało się, że okazja cenowa, która dla mnie była mega, dla niego była niczym nadzwyczajnym. Co do opon Apollo albo Dunlop. Wydaje mi się, że te będą najlepsze.

No i kolejna kobieta co nie zna się na temacie, ale musi się wypowiedzieć. Apollo to opony przemysłowe do maszyn rolniczych, pewnie ci się pomyliło. Do motocyklu niezastąpione są przynajmniej moim zdaniem opony pirelli. Jak dla mnie najlepsza firma, dobra przyczepność i niska ścieralność. Dla mnie takie coś wystarczy by kupić komplet.

E tam. Według mnie nie ma lepszych niż Michelin do motocyklu to najlepsze opony jakie mogą być. Pyzatym Marta Michelin znana jest na całym świecie. Nie zaufałbym niczemu innemu.

Według mnie opony każdy kupuje indywidualnie. Jedni chcą nowych inni zadowolą się używkami w dobrym stanie. Każdy sam powinien dopasować odpowiedni opony do swojego pojazdu bez względu na to czy jest to motor, samochód czy ciągnik. Raczej unikałbym sklepów internetowych, bo osobiście nie mam zaufania do tego typu zakupów. Ale wiem że jest całe grono ludzi, którzy inaczej nie chcą kupować, będąc zadowolonymi.