Topic: Sprawy o alimenty w Sosnowcu – jak się do tego przygotować?

Jestem mamą dwójki dzieci, które niestety nie mają możliwości wychowywać się z ojcem. Ten je zostawił kilka lat temu i się po prostu przestał odzywać. Wiem, że ma się dobrze, dlatego postanowiłąm nie dać za wygraną i dla dzieci powalczyć o alimenty. Sama nie narzekam na brak gotówki, ale dzieciom od życia też się coś należy. Chciałam zapytać jak najlepiej się przygotować do tego typu sprawy, a mieszkam w Sosnowcu.

Re: Sprawy o alimenty w Sosnowcu – jak się do tego przygotować?

Witam, generalnie miejsce zamieszkania niewiele ma tutaj znacznia, bo sprawy można przecież prowadzić na terenie całej Polski. Dobrze jest mieć wsparcie w postaci radcy prawnego, czy nawet adwokata, który odpowiednie przeprowadzi Cię przez sam proces przed sądem.

No tak sąd sądem, ale jeszcze trzeba od czego te wszystkie procedury zacząć. Tak się zastanawiam jakie dokuemnty człowiek musi zgromadzić i ewentualnie jakie są  tego koszty.

Po co się zastanawiać w ciemno...

Ja bym od radcy prawnego zaczął chyba, bo Ci mają wiedzę odpowiednią w tego typu sprawach.

Zgadzam się, chociaż jeśli chodzi o koszty to raczej są one różne w różnych miejscach. Co się tyczy zasad działania to one są już raczej tożsame i zazwyczaj wygląają tak jak tutaj http://adwokat-baklazec.com/uslugi-praw … -rodzinne/, widać więc wyraźnie, że te sprawy to nie tylko alimenty w Sosnowcu, ale też mnóstwo innych zagadanień.

Sprawy rodzinne to przecież też rozwody, któych akurat w naszym społeczeństwie nie brakuje czy też ustalanie bądź zaprzeczanie ojcostwa. W tego rodzaju sprawach nietrudno o jakiś błąd formalny.