Topic: Przedszkole Montessori w Poznaniu – co o nim sądzicie?

Chciałem się Was zapytać, bo to najlepsza jednak metoda poznania stanu faktycznego, co sądzicie o przedszkolu Montessori, które ma swoje oddziały w Poznaniu. Przeglądaliśmy z żoną ofertę i na pierwszy rzut oka wygląda ona całiem obiecująco. Ale chcemy wiedzieć, jakie są opinie uzytkowników czyli rodziców i dzieci, którzy mieli okazję tam chodzić i się bawić.

Re: Przedszkole Montessori w Poznaniu – co o nim sądzicie?

Moja siostrzenica tam chodzi i z tego co wiem, dzięki temu przedszkolu bardzo dobrze nazywa różne przedmioty po angielsku. Nie wiem czy wiesz, że praktycznie każde zajęcia mają w sobie podstawy tego języka, więc to bardzo dobry początek do jego nauki.

Tak wiem o angielskim, bardzo dużo czytałem na temat nauki dzieci języka obcego i nie ukrywam, że właśnie to jest jeden z tych punktów, które przyciągają mnie do tego przedszkola...

Przedszkole jest bardzo fajne i pozwala dziecku rozwijać siebie i swoje umiejętności. Co ciekawe nie narzuca się dziciom żadnych obowiązków, ale pozwala wybierać najlepsze rozwiązania. No i oczywiście ten język, o którym wspominacie wcześniej ma bardzo duże znaczenie w kwestii wychowania dzieci.

Jeśli ktoś nie wie to przedszkole Montessori w Poznaniu ma kilka oddziałów, które zdecydowanie ułatwiająlogistykę rodzicom w czasie przywozu dzieci, jak ich odbioru. A wiele informacji na temat każdej placówki można znaleźć tutaj http://www.przystanekmontessori.pl/ gdzie opisano nie tylko samo przedszkole, ale także i cykle samych zajęć w ciągu dnia.

No jestem zdania, że informacji nigdy za wiele, nawet jakby miały być złe...ALe akurat w tym przypadku o żadnych złych informacjach mowy być nie może, bo zarówno o warunkach pobytowych, jak i samej nauce można się wyrażać w samych pozytywach. Dziecie do tego przedszkola są przyjmowane do różnych grup wiekowych, co czyni placówkę jeszcze bardziej wszechstronną.