Topic: Czy znacie dobry przepis na lukier plastyczny do tortów?

Witajcie! Poszukuję sprawdzonego przepisu na lukier plastyczny do tortów. Postanowiłam zacząc obkładac torty własnej produkcji takim lukrem, żeby moje wypieki były smaczniejsze i bardziej atrakcyjne wizualnie. Znacie jakiś wypróbowany przepis?

Re: Czy znacie dobry przepis na lukier plastyczny do tortów?

Mnie również interesuje taki sprawdzony przepis. Próbowałam już robic lukier plastyczny według przepisów zasłyszanych od koleżanek, ale niestety lukier nie wychodził tak jak powinien.

Ja nie robię lukru plastycznego sama, tylko za każdym razem używam gotowej masy plastycznej do tortów ze sklepu online. Sklep ten o swojej działalności i oferowanych przez siebie wyrobach pisze na swojej stronie internetowej https://www.sweetpaste.pl/. Oferowane tam masy plastyczne do tortów są niezawodne, smaczne i posiadają wszystkie niezbędne atesty. Dobrze się je rozsmarowuje i łatwo formuje się z nich niewielkich rozmiarów figurki.

O, nawet nie wiedziałam, że można kupić gotowy lukier plastyczny w sklepie. A jaka jest tam cena tego typu wyrobów?

Cena lukru plastycznego w sklepie Sweet Paste jest bardzo korzystna. Jedno opakowanie lukru o wadze 250 gramów kosztuje zaledwie kilka złotych. Ja zamawiam jednorazowo zazwyczaj kilka opakowań lukru w różnych kolorach. Nieotwarte mogą poleżeć jakiś czas w mieszkaniu, bo ich termin przydatności to aż 420 dni od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

A ja raczej nie kupuję masy plastycznej w sklepie, lecz samodzielnie przygotowuję lukier plastyczny do tortów według sprawdzonego przepisu. Przepis ten znalazłam w Internecie i jest on dostępny pod linkiem https://www.sweetpaste.pl/jak-zrobic-pl … l,3,6.html. Do przygotowania lukru według tego przepisu nie potrzebuję dużo czasu, chociaż oczywiście żeby dojść do perfekcji w robieniu tego lukru, potrzeba cierpliwości i wprawy.

OK. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chętnie wypróbuję ten przepis, ale najpierw jednak zrobię zamówienie na gotowy lukier do tortów w poleconym tutaj sklepie online.