Topic: Praca jako pomoc seniora w Niemczech.

od razu napiszę, że jeszcze nigdy nie wyjechałam opiekować się seniorami w Niemczech. Mam doświadczenie, bo swego czasu opiekowałam się chorą sąsiadką, która ma demencję i porusza się na wózku. Niestety nie wiem do końca czego się spodziewać w Niemczech… jak zorganizować sobie taki wyjazd, by był udany??

Re: Praca jako pomoc seniora w Niemczech.

tak naprawdę wszystko sprowadza się do wybranie odpowiedniej oferty.:) określ co jesteś w stanie robić, a co nie, jak duże choroby możesz na siebie wziąć. W ten sposób będzie ci łatwiej. No i koniecznie wiarygodny pośrednik.

a znacie jakiegoś wiarygodnego pośrednika? W sumie nie boję się chorób, jestem dobra w kontakcie z ludźmi chorymi, nie wstydzę się i nie boję fizjologii.

ja ci mogę polecić mojego pośrednika.:) zawsze dają porządnie rozpisane oferty, zobacz sobie na przykład tutaj http://laxocare.pl/oferty-pracy/opieka-malzenstwa-karlsruhe/. Niczego nie pomijają. Nawet napisali jak często się robi zakupy i w jaki sposób.;) aby wyjazd był udany trzeba mieć jak najwięcej takich informacji, poczytać trochę o opiece.

też polecam tego pośrednika, można na nich polegać.:) dzięki tej pracy udało mi się wyjść z długów. I wiecie co? Zostaję dalej, bo bardzo polubiłam swoją staruszkę, jest dla mnie jak własna babcia. Fajne uczucie.

mam nadzieję, że też trafię na kogoś, kto mnie polubi;)

ja zawsze miałam szczęście i trafiałam na samych sympatycznych ludzi. A może po prostu Niemcy zawsze są mili.:D wypróbuj to się okaże, jestem pewna, że nie będziesz żałować swojego wyjazdu.:)