Topic: Opłacalność i jakość: szkieletowe domy w praktyce.

witam wszystkich, chciałabym was zaprosić do dyskusji o domach szkieletowych. Mieliście już bezpośredni kontakt z takimi rozwiązaniami? Co powiecie o ich wadach i zaletach? Zastanawiam się nad porzuceniem mieszkania w bloku na rzecz domku, no i rozważam właśnie dom szkieletowy. Jak znacie jakieś fajne firmy do współpracy podzielcie się.

Re: Opłacalność i jakość: szkieletowe domy w praktyce.

moja przyjaciółka jest właśnie w trakcie budowy domku i jest zaskoczona jak szybko idzie ten proces… zawsze słyszałyśmy, że budowy trwają wieki, a te szkieletowe idą ekspresem.;)

ja myślę, że szkieletowe domy to bardzo ciekawa alternatywa. Sam mam taki dom, ale nie używam go prywatnie, lecz jako mały pensjonat i naprawdę wszyscy goście sobie chwalą. Szczególnie zimą, bo w środku jest zawsze cieplutko i przyjemnie. Z firm poleciłbym ich http://ratajewski.com.pl/, faktycznie tanio, ale w stu procentach profesjonalnie.

no, ratajewski.com.pl to faktycznie dobra firma, świetnie sobie radzą z budowaniem. A przede wszystkim słuchają życzeń klienta i cokolwiek sobie zamarzy, to jest to szczegółowo przeanalizowane i omówione. Potrafią doradzić co będzie funkcjonalne, bo postawili już niejeden budynek.

to też, ja nieco zmieniłem wizję i nie żałuję, bo moje wyobrażenia nie sprawdziłyby się. Trzeba umieć poradzić.

a co myślicie o zamianie bloku na taki dom?

ja bardzo polecam. W domku masz jednak o wieeele więcej prywatności i możesz sobie poszaleć po swojemu. Nie ma też problemu z uciążliwymi sąsiadami u góry lub na dole, sama sobie rządzisz i masz własny ogródek.;)