Topic: Czy warto inwestować w podświetlanie regałów sklepowych?

W hipermarketach praktycznie wszystkie regały mają indywidualne podswietlanie. Zauważyłem nawet, że działy z warzywami i owocami mają różne kolory świateł, w zalezności od tego, jakiego koloru owoce/warzywa są przechowywane na danej połce. W jednym miejscu są światła, które podkreslają zieleń, w innych takie, które podkreślają czerwień lub pomarańcz. Czy to się sprawdza? Czy przekłada się na wiekszą sprzedaż?

Re: Czy warto inwestować w podświetlanie regałów sklepowych?

To tylko kolejny gadżet. Klient i tak kupi to co ma kupić.

Zupełnie się z tym nie zgadzam. Jeśli odpowiednio podświetlić szafę chłodniczą lub nawet zwykły regał ze świeżymi produktami tj. warzywa czy owoce od razu przyciągnie od większą uwagę klientów. Ludzie są wzrokowcami i jeśli coś dobrze wygląda, to chętniej to kupują. Kompleksowe wyposażenie sklepów http://www.essystemk.pl/ w podświetlane regały, witryny, lady i szafy chłodnicze nie jest bezcelowe. Celem jest lepsza ekspozycja towaru. Podświetlenie sprawia, że cześć produktów wygląda lepiej niż w rzeczywistości, dzięki czemu łatwiej skusić klienta na ich zakup.

Z tym trikiem, z różnymi kolorami swiatła już słyszałem w jakimś programie telewizyjnym. Moim zdaniem to bardzo skuteczny zabieg i jeśli ktoś ma sklep, to na pewno powinien z takiego sposobu skorzystac. Z jednej strony podswietlenie nie wiele kosztuje, a z drugiej ekspozycja towaru i sam wizerunek sklepu znacznie wzrasta. Przynajmniej takie jest moje zdanie.